ПРОЕКТ «ІНІЦІАТИВНА МОЛОДЬ – РЕГІОНАЛЬНА СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ ТРЕНЕРІВ З ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ»

Фундація Розвитку Місцевої Демократії, Малопольський Інститут місцевого самоврядування і адміністрації, м. Краків спільно з українськими партнерами: Львівською обласною громадською організацією «Західноукраїнський регіональний навчальний центр» та Івано-Франківською обласною неприбутковою громадською організацією Громадський центр "Ділові ініціативи" реалізував в період березень-грудень 2012 р. проект під назвою «Ініціативна молодь – регіональна система підготовки тренерів з підприємництва для української системи освіти». Проект фінансувався Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках Програми «Польська допомога задля розвитку 2012».

Найважливішою передумовою проекту стало те, що українським молодим людям часто не вистачає знань і сміливості щоб розпочати економічну діяльність, яка часто вкрита міфом про її недоступність для "звичайного громадянина". Цей проект був спрямований на розробку та реалізацію ефективної методології навчання молоді підприємництва для українських шкіл I-III ступеню та  підготовку фахових українських викладачів з цього предмету – тренерів  з підприємництва.

В рамках проекту було опрацьовано українську модель навчання підприємництва в школах Західної України (області: Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька, Рівненська), підготовлено методологію навчання молоді у сфері підприємництва, пройшли перепідготовку тридцять українських тренерів з підприємництва, були проведені пілотні уроки з підприємництва в українських школах, видані матеріали і публікації щодо використання на практиці цієї ж методології.

Проект користувався великим зацікавленням, отримав велику популяризацію через засоби масової інформації та спричинив широкий резонанс у Західній Україні. Освітнє та владне середовище високо оцінило запропоновану нову систему навчання молоді у сфері підприємництва та підтримало діяльність, яка має на меті укорінення в українській освітній системі елементів бізнесу та розвиток новаторських і привабливих для молоді інструментів навчання підприємництва. Методика викликала надзвичайне зацікавлення серед учнів.

Через розробку та впровадження української методології навчання молоді у сфері підприємництва проект дозволив ефективніше використовувати економічний потенціал молодого покоління, а також надав можливість впровадити ефективну систему підготовки педагогічних кадрів, які будуть здатні розвивати підприємницькі якості серед молоді. У довгій часовій перспективі, реалізована в рамках проекту, діяльність має слугувати активізації української молоді для започаткування господарської діяльності та розвитку приватного сектора.

Адже активні позиції майбутніх поколінь у сфері започаткування господарських ініціатив - це запорука  економічного та соціального розвитку і процвітання держави України.