Проекти Західноукраїнського регіонального навчального центру за період 2002-2013 рр.

 

Ініціативна молодь 2 – інноваційні методи навчання підприємництва в українській системі освіти

 Стипендійні програми

Ініціативна молодь – регіональна система підготовки тренерів з підприємництва для української системи освіти

Підтримка консолідації громадянського суспільства в Україні

Підтримка муніципалітетів у плануванні в області енергетики в містах Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський та Чернівці

Будуємо європейську Україну!

Проведення тренінгів в межах Проекту "Розвиток потенціалу найбідніших громад"

Запровадження етичного та ефективного управління та формування громадського контролю

Підвищення фахового рівня голів місцевих рад Рахівського району Закарпатської області

Підвищення прозорості та підзвітності депутатів місцевих рад у прийнятті рішень із земельних питань

Проведення циклу тренінгів у цільових регіонах проекту

Розбудова демократії та можливостей державної служби в Україні

Проект Світового Банку та МЦПД «Голос громадськості» «Серія навчальних семінарів для службовців органів місцевого самоврядування міст Коломия та Луцьк»

Проект Світового Банку та МЦПД «Голос громадськості» «Серія навчальних семінарів для представників ЗМІ»

Підготовка членів дільничних виборчих комісій на виборах народних депутатів України 2006 року

«Трикутник партнерства»: підтримка українських самоврядних громад у творенні власного соціально-економічного розвитку

Проект тристороннього співробітництва між Україною, Польщею та Нідерландами

 

ІНІЦІАТИВНА МОЛОДЬ 2 – ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНСЬКІЙ СИСТЕМІ ОСВІТИ

Короткий опис:  Мета проекту – впровадження інноваційної, підприємницької освіти в українських школах ІІ-III ступеню Західної України, яка розширить знання та навички молодих людей щодо започаткування та ведення бізнесу. Проект дозволить підвищити активність молоді у започаткуванні економічної діяльності, що призведе до розвитку приватного сектору, зменшення рівня бідності, а також підвищення темпу зростання робочих місць у секторі мікро- та малих підприємств.

 Ґрантодавець: Міністерство закордонних справ Республіки Польща в рамках Програми «Польська допомога задля розвитку 2013»

Термін реалізації: Березень 2013 р. – грудень 2014 р.

 

ІНІЦІАТИВНА МОЛОДЬ – РЕГІОНАЛЬНА СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ ТРЕНЕРІВ З ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ

Короткий опис: Мета проекту  – розробка української моделі навчання підприємництва в школах I-III ступеню Західної України. Підвищення активності  молоді у започаткуванні економічної діяльності. Розвиток приватного сектору, зменшення рівня бідності, а також підвищення темпу зростання робочих місць у секторі мікро- та малих підприємств.

Ґрантодавець: Міністерство закордонних справ Республіки Польща в рамках Програми «Польська допомога задля розвитку 2012»

Термін реалізації: Березень – грудень 2012 р.

 

ПІДТРИМКА МУНІЦИПАЛІТЕТІВ У ПЛАНУВАННІ В ОБЛАСТІ ЕНЕРГЕТИКИ В МІСТАХ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК, КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ТА ЧЕРНІВЦІ

Короткий опис: Мета проекту – вдосконалення систем енергоменеджменту у містах Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський та Чернівці, зокрема, впровадження енергетичної інформаційної системи, проведення енергоаудитів 15 будівель у кожному місті (10 житлових, 5 бюджетних) та розробка міських енергетичних планів (МЕП) для цих міст.

Ґрантодавець: Компанія “International Resources Group” за фінансування USAID

Термін реалізаціїЛистопад 2010 – серпень 2011 р.

 

БУДУЄМО ЄВРОПЕЙСЬКУ УКРАЇНУ!

Короткий опис: Мета проекту - підвищення  рівня демократії на місцевому рівні через посилення громадського впливу на прийняття рішень місцевими владами у сфері містобудування та розвитку інфраструктури українських міст на прикладі підготовки до Євро-2012. Реалізується у містах Львів, Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Одеса. Основні заходи – громадські Форуми.

Ґрантодавець: Національний Фонд підтримки демократії, США

Термін реалізаціїЛютий 2010 – грудень 2010 р.

 

ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ В МЕЖАХ ПРОЕКТУ "РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ НАЙБІДНІШИХ ГРОМАД"

Короткий опис: Мета проекту – розбудова потенціалу найбідніших громад та їх лідерів (надання нових знань, методів, інструментів та сприяння їх застосуванню для кращого вирішення нагальних проблем у громаді) шляхом проведення тренінгів для місцевих громад та місцевої влади в Гусятинському районі (Тернопільська область), Турійському районі (Волинська область), Гощанському та Корецькому районах (Рівненська область), Перечинському та Свалявському районах (Закарпатська область).

Ґрантодавець: Український фонд соціальних інвестицій за фінансування Японського фонду соціального розвитку

Термін реалізаціїЛистопад 2008 – березень 2009 р.

 

ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕТИЧНОГО ТА ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ

Короткий опис: Мета проекту – впровадження 6-ти принципів вдалого та прозорого управління у 2- пілотних містах проекту, а саме: Житомирі та Виноградові Закарпатської обл.. В рамках проекту міста розробили та запровадили каталог адміністративних послуг, Етичний кодекс службовців виконкому, а також уклали Хартію співпраці між міською радою та громадськими організаціями міста.

Ґрантодавець: Проект „Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна»

Термін реалізаціїТравень 2008 – березень 2009 р.

 

ПІДВИЩЕННЯ ФАХОВОГО РІВНЯ ГОЛІВ МІСЦЕВИХ РАД РАХІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Короткий опис: Мета проекту – покращання управлінських, організаційних навичок та самомобілізації органів місцевого самоврядування (місцевих рад) Рахівського району Закарпатської області через участь у навчальних семінарах на базі дослідження потреб.

Ґрантодавець: Швейцарсько-український проект розвитку лісового господарства FORZA

Термін реалізаціїВересень – листопад 2008 р.

 

ПІДВИЩЕННЯ ПРОЗОРОСТІ ТА ПІДЗВІТНОСТІ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД У ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ

Короткий опис: Мета проекту - підвищення прозорості та підзвітності депутатів місцевих рад та виконавчих комітетів у шести містах Львівської області через запровадження прозорих уніфікованих процедур управління земельними ресурсами із застосуванням механізмів інформування та залучення громадян до процесу прийняття таких рішень.

Ґрантодавець: Координатор проектів ОБСЄ в Україні за адміністрування всеукраїнської громадської організація "Комітет виборців України"

Термін реалізаціїЛистопад 2007 – квітень 2008 р.

 

ПРОВЕДЕННЯ ЦИКЛУ ТРЕНІНГІВ У ЦІЛЬОВИХ РЕГІОНАХ ПРОЕКТУ

Короткий опис: Мета проекту - підготовка українських самоврядних громад Калиновського і Тульчинського районів Вінницької області до впровадження проектів розбудови інфраструктури за фінансування з місцевого бюджету та проекту DesPro. У навчаннях взяли участь більше 120 учасників. 

Ґрантодавець: Швейцарсько-український Проект підтримки децентралізації в Україні DesPro

Термін реалізаціїВересень – грудень 2007 р.

 

РОЗБУДОВА ДЕМОКРАТІЇ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ В УКРАЇНІ

Короткий опис: Мета проекту - підвищити компетентність українських урядових установ та бізнесу з метою ефективного, послідовного та добре скоординованого використання міжнародної фінансової допомоги, а також нових технологій і новітніх методів роботи для розбудови демократії та якості надання послуг. Проект реалізовано Компанією Європейська компетенція (EUC) у співпраці Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика (Західноукраїнський регіональний навчальний центр) у Львові. У проекті взяли участь більше 150 службовців органів державної влади та місцевого самоврядування з більш ніж 10 областей України.

Ґрантодавець: European Competence Ltd. (EUC), за фінансової підтримки компанії Тelenor

Термін реалізаціїСічень 2006 – липень 2007 р.

 

ПРОЕКТ СВІТОВОГО БАНКУ ТА МЦПД «ГОЛОС ГРОМАДСЬКОСТІ» «СЕРІЯ НАВЧАЛЬНИХ СЕМІНАРІВ ДЛЯ СЛУЖБОВЦІВ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ МІСТ КОЛОМИЯ ТА ЛУЦЬК»

Короткий опис: Проведено 2 цикли 6-ти дводенних тренінгів на основі дослідження навчальних потреб службовців міст Коломия та Луцьк за методологією, розробленою ЗУРНЦ, у яких взяли участь більше 100 службовців. Тренінги було спрямовано на підвищення фахового рівня службовців у відповідній галузі муніципального управління та на розвиток персональних якостей службовців. В процесі проекту розроблено Стратегічну програму розвитку туризму у м. Коломия. На базі проекту опубліковано 2 посібники: «Ресурси територіальної громади», автори тренери Західноукраїнського регіонального навчального центру О. Гриник та В. Дручек, Львів, ЗУКЦ, 2007 р., а також  «Практичний менеджмент», авторства колективу тренерів мережі РНЦ, в т.ч. Західноукраїнського регіонального навчального центру, Київ, Фундація «Україна –США», 2007 р.

Ґрантодавець: Світовий Банк та Канадська агенція міжнародного розвитку

Термін реалізації: Квітень – жовтень 2006 р.

 

ПРОЕКТ СВІТОВОГО БАНКУ ТА МЦПД «ГОЛОС ГРОМАДСЬКОСТІ» «СЕРІЯ НАВЧАЛЬНИХ СЕМІНАРІВ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗМІ»

Короткий опис: Проведено 6 дводенних тренінгів для 30 журналістів, які поглибили розуміння суті процесу місцевого самоврядування та  проблем розвитку громадянського суспільства.  Четверо авторів-переможців нагороджено дипломами та цінними подарунками. За підсумками курсу опубліковано посібник «Громадянська журналістика».

Ґрантодавець: Світовий Банк та Канадська агенція міжнародного розвитку

Термін реалізації: Лютий – червень 2006 р.

 

ПІДГОТОВКА ЧЛЕНІВ ДІЛЬНИЧНИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ НА ВИБОРАХ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ 2006 РОКУ

Короткий опис: Протягом виконання проекту команда Інституту демократії ім.. Пилипа Орлика за участі Західноукраїнського регіонального навчального центру  організувала й провела 259 семінарів у всіх територіально-виборчих округах Житомирської, Кіровоградської, Сумської, Херсонської та Миколаївської областей України. Семінари проводили тридцять тренерів, які отримали офіційні сертифікати від Центральної виборчої комісії України та керівництва проекту «Сприяння організації виборів в Україні». Учасниками семінарів, які істотно поглибили свої знання з виборчого законодавства України, стали 25358 потенційних та новопризначених членів ДВК. У навчальних заходах взяли участь представники 78 політичних партій та виборчих блоків.

Ґрантодавець: Компанія «Development Associates, Inc.», за контактом з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), проект «Сприяння організації виборів в Україні»

Термін реалізації: Листопад 2005 – квітень 2006 р.

 

«ТРИКУТНИК ПАРТНЕРСТВА»: ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКИХ САМОВРЯДНИХ ГРОМАД У ТВОРЕННІ ВЛАСНОГО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Короткий опис: На базі польського досвіду планування на основі методу тристороннього партнерства було методологічно підготовлено 16 українських консультантів стратегічного управління для органів місцевої влади, які продовжують використовувати цей метод, а також впроваджено проекти стратегічного управління у п‘яти українських самоврядних громадах.  За результатами проекту видано посібник.

Ґрантодавець: Програма TACIS, Європейської комісії

Термін реалізації: Грудень 2003 – листопад 2005 р.

 

ПРОЕКТ ТРИСТОРОННЬОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ УКРАЇНОЮ, ПОЛЬЩЕЮ ТА НІДЕРЛАНДАМИ 

Короткий опис: Головною метою проекту було підвищення рівня можливостей українських тренері та експертів, які підтримують розвиток місцевого самоврядування, що спирається на принцип  “якісного управління”, використовуючи відповідний польський досвід, накопичений за останні десять років реформ державної служби. На базі проекту тренерами Фундації «Україна – США», в т.ч. Західноукраїнського регіонального навчального центру, було створено та опубліковано 3 посібники для працівників органів місцевого самоврядування: «Рада та громада», «Місто та економіка», «Урбаністика сьогодення», Київ, «Академпрес», 2003 р.

Ґрантодавець: Міністерство закордонних справ Нідерландів (MATRA)

Термін реалізації: Січень 2002 –травень 2004 р.