Західноукраїнський регіональний навчальний центр (ЗУРНЦ) було створено 1998 року як компонент українсько-американської програми Партнерства громад (ППГ) і регіональний підрозділ Фундації «Україна-США» у Західній Україні. Всього було створено і діяли 4 РНЦ (Західний у Львові, Східний у Донецьку, Центральний у Черкасах та Південний у Херсоні), які разом сформували всеукраїнську мережу РНЦ, метою якої було надання навчальних і консультаційних послуг органам місцевого самоврядування та державної влади в рамках ППГ.

ЗУРНЦ поширював свою діяльність на 10 областей Західної України (Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької, Волинської, Рівненської, Житомирської та Вінницької). Навчальну діяльність в рамках ППГ ЗУРНЦ розпочав 1999 року, і до завершення Програми, тобто до липня 2007 року, Центром було проведено 453 семінари, в яких взяли участь майже 8,6 тис. учасників з 566 міст і селищ України.

Популярними в середовищі службовців органів місцевого самоврядування тренінги ЗУРНЦ стали завдяки власним оригінальним практично придатним навчальним продуктам, які Центр пропонує своїм клієнтам. В основу творення таких інноваційних продуктів покладено виробення проектів модельних управлінських рішень з використанням найсучасніших навчальних технологій та методик. Проекти рішень, які формуються під час навчальних семінарів, можна невідкладно впроваджувати в управлінську практику.

Юридично ЗУРНЦ легалізовано 2007 року як Львівську обласну громадську організацію.

 

Місія Західноукраїнського регіонального навчального центру – підтримка державних, самоврядних, громадських, приватних та комерційних інституцій, середовищ та осіб задля утвердження в українському суспільстві принципів демократії, вільного ринку та громадянського суспільства. Центр виконує свою успішно виконує свою місію завдяки програмному та інституційному розвитку ЗУРНЦ, які включають розвиток персоналу розвиток середовища тренерів-експертів, розвиток методології тренінгу, розвиток методології управлінського консалтингу.

 

Сьогодні ЗУРНЦ – досвідчена навчально-консультаційна установа з 15-річним досвідом тренінгу та консалтингу у сфері публічної адміністрації, організацій громад, організацій громадянського суспільства, бізнесу. ЗУРНЦ має власну навчальну базу: це 2 навчальні аудиторії (на 20 і 30 місць відповідно) та найсучасніший комп’ютерний клас на 30 комп’ютерів з єдиною мережею та виходом в Інтернет, апаратура для синхронного перекладу з сучасним навчальним обладнанням, апаратура для електронних презентації, фліп-чарт, вайт-борд, приміщення для перерв на каву зі всім необхідним обладнанням тощо.